Ekonomická situace už dva roky nehraje stavebnictví právě do karet. Zdražují se materiály. Zdražuje se pracovní síla. Zdražuje se také veškerá stavební dokumentace. Naše příjmy se ovšem nezvyšují, proto se snažíme ušetřit, kde se dá. Pokud si říkáte, že o vlastním bydlení si můžete nechat leda tak zdát, určitě neházejte flintu do žita. Díky koncepci modulárních dřevostaveb si můžete sen o vlastním bydlení splnit postupně. 

Začněte s jednomodulem a postupně bydlení rozšiřujte

Modulární dřevostavby představují poměrně variabilní způsob bydlení, se kterým můžete během života libovolně pracovat. Pokud už akutně potřebujete bydlet na vlastním pozemku, můžete si pořídit jednomodul. Ten největší má až 52 m2, takže se do něj pohodlně vejdete i s jedním dítkem. A jste-li trochu skromnější nebo žijete-li u tchyně, určitě i se dvěma. Až si našetříte na další modul, můžete dům rozšířit. A potom znovu, znovu a znovu. Spojováním jednomodulů je totiž vytvořen každý z našich rozsáhlejších domů a nikdo přece neříká, že si musíte dům postavit hned na začátku. Chápeme, že řada mladých i starších párů má omezené finanční možnosti, proto vám rádi vyjdeme vstříc a navrhneme takové řešení, které bude odpovídat vašim současným potřebám, ale zároveň si za deset let nebudete muset říkat, že jste tedy udělali pořádný kompromis.

Jak to funguje prakticky?

V roce 2023 si vyřídíte stavební povolení pro finální vícemodulový dům – do budoucna tak nebudete muset řešit dodatečná stavební povolení, úpravy a další papírování. Zároveň spolu uzavřeme smlouvu na stavbu jednomodulu či dvojmodulu, do kterého se můžete nastěhovat za 6 měsíců od podpisu smlouvy. Další řešení bude už jen a jen na vás – možná zjistíte, že vám k domu stačí připojit rozsáhlejší terasa a jste na pár let zcela spokojeni. Třeba si během následujících pěti let našetříte a dům společně rozšíříme například o další dva moduly. Nebudete nám nijak smluvně vázání a postavíme jenom to, na čem se domluvíme.

Úsporná varianta bydlení i při dnešních cenách

Už po prvních měsících v modulární dřevostavbě zjistíte, že se jedná o opravdu úspornou variantu bydlení. I při současných cenách se energie za měsíc pohybují kolem 500 Kč v případě jednomodulu. Pokud se do něj tedy nastěhujete z nájemního bytu nebo klasického zděného domu, vznikne vám z peněz, které byste dříve vydali za energie, každý měsíc finanční rezerva v řádu několika tisíc. Kromě finanční stránky se v dřevostavbě teplo lépe udržuje, stěny zůstávají hřejivé delší dobu a díky rekuperaci pracujete s vytápěním opravdu ekologicky a ekonomicky. Pocitově vám bude v modulární dřevostavbě alespoň o 5 stupňů příjemněji než v klasickém zděném domě. 

Pokud uvažujete, že se i přes ekonomickou a stavební krizi v roce 2023 osamostatníte a pořídíte si vlastní bydlení, ozvěte se nám a společně vymyslíme to nejvhodnější řešení pro vaše konkrétní potřeby a ve vaší finanční situaci.