Q&A – otázky a odpovědi2018-04-09T08:46:56+00:00

Nejčastější otázky

1. Jak se liší modulová dřevostavba od klasické dřevostavby?

Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená převozem domu. Konstrukce domu je přizpůsobena převozu. Dům postavený na místě není staticky tak odolný, jako modulový dům. Statická konstrukce je tedy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb, mnohdy i ocelových staveb.

2. Jakou životnost má modulová dřevostavba a jaké záruky na ni poskytujete?

Životnost dřevostavby a naší konstrukce je v optimálních podmínkách přes padesát let. Statika modulové dřevostavby je více než dvou generační. Záruka na konstrukci je 30 let. Záruka na vnitřní práce a zařízení jsou 2 roky. Záruka na okna a dodávané matriály dle záruky dodavatele.

3. Jaká je dodací lhůta modulové dřevostavby?

Modulové dřevostavby vyrábíme a dodáváme vždy do 4 měsíců od podpisu smlouvy a zaplacení 50% zálohy.

4. Je k modulové dřevostavbě potřeba stavební povolení?

Ve většině případů není vydání stavebního povolení nutné, nicméně je nutné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění mobilní modulové dřevostavby vykládá jinak. Doporučujeme Vám poradit se s naším specialistou, který Vám podá přesné informace.

5. Je možné Vaše modulové dřevostavby různě napojovat a nastavovat do výšky?

Ano, samozřejmě lze sestavovat různé sestavy do tvaru písmene U, L, T, E a podobně. Můžeme postavit i dvoupodlažní modulovou stavbu.

6. Jak se přepravují a osazují modulové dřevostavby?

Přepravu vždy zajišťujeme po domluvě s klientem, na dané místo pozemku vždy objednáváme nejbližší možnou jeřábnickou společnost. Spolupracujeme s dopravci a jeřábníky po celé české a slovenské republice.

7. Jak často se může modulová dřevostavba přemisťovat?

Modulová dřevostavba je přemístitelným domem. Manipulace však musí být prováděna odborným postupem. To znamená, že pokud se hodláte přestěhovat, či modul přemístit, zavolejte nám a my Vám ho převezeme.

8. Na jaké základy se modulová dřevostavba staví?

Nejmodernější stavby se v současné osazují na zemní vruty. Je možnost modulové dřevostavby postavit na betonové patky, nebo železobetonové pásy. Jaký typ základů je nejvhodnější pro Vaši stavbu se vždy poraďte s naším prodejcem.

9. Může stát modulová dřevostavba i ve svahu?

Určitě může, zemní vruty dokáží vyřešit sklon svahu až do 30 stupňů. Přijedeme k Vám a navrhneme nejlepší řešení.

10. Kdo a jak se řeší připojení modulové dřevostavby na IS ?

Připojení na IS si zákazník řeší sám v místě stavby s místním odborníkem. Poskytujeme odborné rady i informace a každá modulová dřevostavba je dodávána kompletně připravena k napojení na přípojky.

11. Je modulová dřevostavba náchylná k požáru?

Kvalitní certifikovaná modulová dřevostavba musí splňovat stejné požární normy a předpisy, jako stavby z jiných materiálů, takže pokud je správně navržena a postavena, není zde větší nebezpečí než u jiných staveb. Málokdo ví, že dřevo má v masivní formě větší požární odolnost než např. ocel. Požár tedy nehrozí.

12. Mohou modulovou dřevostavbu napadnout škůdci, nebo plísně?

Pokud je dřevostavba správně navržena a zrealizována, nehrozí ani v tomto směru žádné nebezpečí. Ohledně plísní v domě, platí pravidlo pro všechny stavby i z jiných materiálů – v domě musí být zajištěna výměna vzduchu (kvůli obsahu CO2 a vlhkosti), buď rekuperací, nebo se musí zajistit větrání okny. Používány jsou osvědčené samonosné konstrukční systémy z KVH hranolů, tedy masivních konstrukčních profilů průmyslově sušených na relativní vlhkost cca 12% – při této hodnotě je konstrukce přirozeně chráněna proti napadení dřevokaznými škůdci a plísněmi.

13. Proč používáme primárně ploché střechy?

V současnosti technologie postupuje mílovými kroky a zhotovit rovnou střechu není tak problematické, jako bylo dřív. Nejedná se pouze o úsporu nákladů samotné ceny domu, ale také o úsporu nákladů na vytápění. Místnosti s rovnými stropy, žádné vytápění zbytečných prostor jako schody a půda. Rovná střecha se dá často využít jako zastíněná terasa, nebo můžete zvolit zelenou střechu, na kterou se v České republice čerpají zajímavé dotace.

14. Je možná prohlídka vzorové modulové dřevostavby?

Ano, kontaktujte našeho specialistu, se kterým se domluvíte na návštěvě.

15. Jaké jsou platební podmínky při pořízení modulové dřevostavby?

Primárně se vždy při podpisu smlouvy platí 50% záloha, aby mohla začít výroba. Zbylých 50% se doplácí po předání modulové dřevostavby ve výrobě a podepsání protokolu o připravenosti na expedici.

16. Co není započítané v ceně modulové dřevostavby a přesto to potřebuju?

V ceně není započítaná doprava, základy a jeřáb, který bude modulovou dřevostavbu usazovat.

17. Lze modulovou dřevostavbu financovat hypotékou, či úvěrem?

Ano, hypotéka je standartní způsobem financování našich modulových dřevostaveb. Pro jednání s bankou jsme vám vždy k dispozici. Zavolejte nám, nebo si s námi domluvte schůzku.

18. Jaká sazba DPH se vztahuje na Vaši modulovou dřevostavbu?

  • Snížená sazba DPH 15%
    bude dle § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty uplatněna na rodinné domy určené k trvalému bydlení. V praxi tedy musí být stavba realizována na základě Ohlášení stavby (RD do 150m2) nebo Stavebního povolení (RD nad 150m2), a to na stavebním pozemku.
  • Základní sazba DPH 21%
    bude uplatněna v ostatních případech (např. pro rekreační objekty).

19. Vyrábíte dřevostavby na míru a poskytujete i nějaké individuální služby?

Ano, jsme schopní vyhovět jakékoliv Vaší představě. Pro přesné specifikace kontaktujte našeho prodejce. Z individuálních služeb jsme schopni vyřídit stavební povolení na klíč, pomoci Vám s hypotékou, nebo s čímkoliv jiným.

20. Zajišťujete i kompletně celý projekt na stavební povolení včetně vyřízení?

Ano, jsme schopní Vám s touto službou pomoct. Spolupracujeme po celé české i slovenské republice s externími projektanty, které Vám rádi doporučíme. Vyřízení stavebního povolení na klíč stojí vždy individuálně, ale pohybuje se mezi 25 – 50 000 Kč dle rozsahu a složitosti projektu.

< Zpět na úvodní stránku