1. Jak se liší modulární dřevostavba od klasické dřevostavby?

Po spojení jednotlivých částí domu je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech, a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená převozem domu. Konstrukce domu je plně přizpůsobena převozu. Dům postavený na místě není staticky tak odolný, jako modulární dům. Statická konstrukce je tedy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb, mnohdy i ocelových staveb.

 1. Jakou životnost má modulární dřevostavba a jaké záruky na ni poskytujete?

Životnost dřevostavby a naší konstrukce je v optimálních podmínkách přes padesát let. Statika modulární dřevostavby je více než dvou generační. Záruka na konstrukci poskytujeme 30 let. Záruka na vnitřní práce a zařízení jsou 2 roky. Záruka na okna a dodávané matriály jsou dle záruky dodavatele.

 1. Jaká je dodací lhůta modulární dřevostavby?

Modulární dřevostavby vyrábíme a dodáváme vždy do 4 měsíců od podpisu smlouvy a zaplacení 60% zálohy.

 1. Je k modulární dřevostavbě potřeba stavební povolení?

Ve většině případů není vydání stavebního povolení nutné, nicméně je nevyhnutelné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění mobilní modulární dřevostavby vykládá jinak. Rozhodující faktory jsou mj. velikost stavby, účel stavby, místo realizace a pak především tolerance daného stavebního úřadu. Kontaktujte našeho specialistu, který Vám podá přesné informace.

 1. Je možné Vaše modulární dřevostavby různě napojovat a nastavovat do výšky?

Ano, samozřejmě lze sestavovat různé sestavy do tvaru písmene U, L, T, E a podobně. Můžeme postavit i dvoupodlažní modulární stavbu.

 1. Jak se přepravují a osazují modulární dřevostavby?

Modulární domy se přepravují na nízkoprofilových podvalnících (kamionech). Přepravu vždy zajišťujeme po domluvě s klientem a na dané místo pozemku vždy objednáváme nejbližší možnou jeřábnickou společnost. Spolupracujeme s dopravci a jeřábníky po celé české a slovenské republice.

 1. Jak často se může modulární dřevostavba přemisťovat?

Modulární dřevostavba je přemístitelným domem. Manipulace však musí být prováděna odborným postupem. To znamená, že pokud se hodláte přestěhovat, či modul přemístit, zavolejte nám a my Vám ho převezeme.

 1. Na jaké základy se modulární dřevostavba staví?

Moderní dřevostavby se osazují na zemní vruty, což je doporučený postup i naší společností. Současně máte možnost modulární dřevostavbu postavit na betonové patky, nebo železobetonové pásy. Jaký typ základů je nejvhodnější pro Vaši stavbu vám poradí náš specialista.

 1. Může stát modulární dřevostavba i ve svahu?

Určitě může, zemní vruty dokáží vyřešit sklon svahu až do 30 stupňů. Nejlepší řešení navrhneme v rámci standardní obhlídky pozemku, která je zdarma.

 1. Kdo a jak se řeší připojení modulární dřevostavby na IS?

Připojení na IS si zákazník řeší sám v místě stavby s místním odborníkem. Poskytujeme odborné rady i informace a každá modulární dřevostavba je dodávána kompletně připravena k napojení na všechny potřebné přípojky.

 1. Je modulární dřevostavba náchylná k požáru?

Certifikovaná modulární dřevostavba splňuje stejné požární normy a předpisy, jako stavby z jiných materiálů. Dřevo má dokonce v masivní formě větší požární odolnost než např. ocel.

 1. Mohou modulární dřevostavbu napadnout škůdci, nebo plísně?

Správně navržené a realizované dřevostavbě nehrozí v tomto směru žádné nebezpečí. Ohledně plísní v domě platí shodné pravidlo pro všechny stavby – v domě musí být zajištěna výměna vzduchu (kvůli obsahu CO2 a vlhkosti), buď rekuperací, nebo větráním okny. Používáme osvědčené samonosné konstrukční systémy z KVH hranolů, tedy masivních konstrukčních profilů průmyslově sušených na relativní vlhkost cca 12% – při této hodnotě je konstrukce přirozeně chráněna proti napadení dřevokaznými škůdci a plísněmi.

 1. Proč používáte primárně ploché střechy?

V současnosti technologie postupuje mílovými kroky a zhotovit rovnou střechu není tak problematické, jako bylo dřív. Nejedná se pouze o úsporu nákladů samotné ceny domu, ale také o úsporu nákladů na vytápění. Místnosti s rovnými stropy, nemají žádné vytápění zbytečných prostor jako schody a půda. Rovná střecha se dá často využít jako zastíněná terasa, nebo můžete zvolit zelenou střechu, na kterou se v České republice čerpají zajímavé dotace.

 1. Je možná prohlídka vzorové modulární dřevostavby?

Ano, samozřejmě. Na území ČR je to v Břeclavi, na území Maďarska je to v Dunaszigetu. Jsme ochotni Vám domluvit i prohlídku domu, ve kterém už naši klienti bydlí. Kontaktujte našeho specialistu a domluvte si prohlídku.

 1. Jaké jsou platební podmínky při pořízení modulární dřevostavby?

Smlouva stanoví dvě zálohy, první ve výši 60 %. První splátka se hradí při podpisu smlouvy. Zbylých 40 % se doplácí po předání modulární dřevostavby ve výrobě a podepsání protokolu o připravenosti na expedici.

 1. Co není započítané v ceně modulární dřevostavby, jakkoliv to potřebuji?

V ceně není započítaná montáž domu, základy, doprava, ani jeřáb, který bude modulární dřevostavbu usazovat. Všechny tyto položky se počítají individuálně dle typu projektu.

 1. Lze modulární dřevostavbu financovat hypotékou, či úvěrem?

Ano, hypotéka je standartní způsobem financování našich modulárních dřevostaveb. Pro jednání s bankou jsme vám vždy k dispozici. Zavolejte nám, nebo si s námi domluvte schůzku.

 1. Jaká sazba DPH se vztahuje na Vaši modulární dřevostavbu?
 • Snížená sazba DPH 15 %
  bude dle § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty uplatněna na rodinné domy určené k trvalému bydlení. V praxi tedy musí být stavba realizována na základě Ohlášení stavby (RD do 150 m2) nebo Stavebního povolení (RD nad 150 m2), a to na stavebním pozemku.
 • Základní sazba DPH 21 %
  bude uplatněna v ostatních případech (např. pro rekreační objekty).
 1. Vyrábíte dřevostavby na míru a poskytujete i nějaké individuální služby?

Ano, jsme schopní vyhovět jakékoliv Vaší představě. Inspirujte se v sekci atypických projektů. Pro konzultaci vašeho požadavku kontaktujte našeho specialistu. Z individuálních služeb jsme schopni vyřídit stavební povolení na klíč, pomoci Vám s hypotékou, nebo s čímkoliv jiným.

 1. Zajišťujete i kompletně celý projekt na stavební povolení včetně vyřízení?

Ano, jsme schopní Vám s touto službou pomoct. Spolupracujeme po celé české i slovenské republice s externími projektanty, které Vám rádi doporučíme. Vyřízení stavebního povolení na klíč se kalkuluje individuálně, dle příslušného projektu, rámcově se cena pohybuje se mezi 25 000 – 50 000 Kč dle rozsahu a složitosti projektu.

 1. Dokázali byste mi modulární dřevostavbu postavit na místě z panelů?

Ano, dokázali. Nicméně s ohledem na naše výrobní kapacity a přesně nastavené technologické postupy takové zakázky nerealizujeme. Všechny naše modulární domy se vyrábí v naší výrobní hale a tím zaručujeme dodržení termínů a kvality.

 1. Proč ceny modulárních dřevostaveb jsou u každé společnosti jiné?

Tady je to asi stejné, jak u mnoha jiných produktů. Rozhoduje kvalita. V první řadě byste si měli důkladně projít standart dodávky každé společnosti, podívat se, co již je v ceně zahrnuto a co není. Hned poté je důležité porovnat kvalitu materiálů, s kterých se modulární dřevostavby vyrábí. Ozvěte se nám a my Vám vysvětlíme, v čem jsou naše modulární dřevostavby odlišné od konkurence.

23. Proč je cena modulární dřevostavby stejná jako u klasické dřevostavby, či zděného domu?

Je to jednoduché. Používáme stejně kvalitní materiály, jako při jiné výstavbě, dbáme na technologický postup, dohlížíme a tvoříme prvotřídní kvalitu. Celé toto spojení pak jednoznačně tvoří výslednou cenu.

24. Je cena, která je stanovená ve smlouvě konečná a pevná?

Ano je. A je to jedna z mnoha výhod při stavbě modulární dřevostavby. U klasické výstavby domů na místě se velmi často navyšuje rozpočet v průběhu celé realizace. Stává se, že konečná cena je mnohdy daleko vyšší, než stavební firma na začátku deklarovala. Tato situace u nás nehrozí, jelikož se dům vyrábí u nás ve výrobní hale a ani smlouva nic takového neumožňuje.