Když se slunce skryje a nastane noční tma, může se zdát, že nic není důležitějšího než dobrý spánek. V takových situacích je absolutní tma a správné stínění domácnosti klíčové pro dosažení kvalitního odpočinku. Kromě toho, že poskytují ideální prostředí pro spánek, mají stínění a zejména venkovní rolety také příznivý vliv na snížení hluku, pocit bezpečí a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na soukromí.

Jednou z nejvýznamnějších výhod absolutní tmy a stínění domácnosti pro spánek je regulace světla. Zdá se to jako samozřejmost, ale tmavé prostředí je klíčové pro náš biologický rytmus a kvalitu spánku. Vhodné stínění, například pomocí závěsů, rolet nebo žaluzií, umožňuje efektivní blokování vnějšího světla a zajišťuje téměř absolutní tmu v našich ložnicích. To podporuje uvolnění hormonu melatoninu, který je nezbytný pro přirozené usínání a regulaci spánkového cyklu.

Další výhodou stínění domácnosti a zejména venkovních rolet je jejich schopnost snížit hluk. Pokud bydlíte v rušné oblasti, může dopad zvuků z ulice, silnice nebo sousedních domů narušit váš spánek. Tyto rolety jsou navrženy tak, aby poskytovaly další izolaci a odhlučnění, čímž vytvářejí klidnější a tichý prostor uvnitř vašeho domova.

Jan Malysz majitel firmy Olisun: Pro zajímavost byl v minulosti proveden průzkum mezi přibližně 1 500 zákazníky, kteří si pořídili venkovní rolety. Mezi jinými zjištěními bylo zajímavé, že před nákupem venkovních rolet měli určitá očekávání a to například úsporu nákladů na vytápění a lepší spánek. Nicméně, když padl dotaz, jak hodnotí výhody rolet po určité době používání, téměř nikdo už nepřipomínal úsporu nákladů. Místo toho opakovali, že mají kvalitnější spánek a nadšeně sdělili, že rolety jim poskytují maximální soukromí a designově doplňují jejich interiér, zejména pokud měly rolety stříbrnou nebo bílou barvu. Naopak antracitová barva (která je dnes nejpopulárnější) interiér ztmavuje a vizuálně ho zmenšuje.

Pokud Vás zajímá více, neváhejte navštívit stránky https://www.olisun.cz/.

Máme také velmi zajímavý rozhovor: