Dřevostavby jsou naše srdcovka

Stáli jsme na samých počátcích oboru modulárních dřevostaveb u nás. Zatímco tehdy to byla ohromná novinka s řadou nevychytaných míst, dnes představují tyto dřevostavby rychlé, ekologické a ekonomické řešení pro mnoho rodinných domů i firem. Stojíme si za tím, že modulární domy tvoří perfektní alternativu klasickým zděným domům, ovšem musejí se realizovat pořádně. Proto si zakládáme na kvalitě materiálů, profesionálním provedení a spolehlivém fungování našich staveb.

 

Sympatická ryze česká rodinná firma

I když již působíme na Slovensku, v Maďarsku a snažíme se expandovat do řady evropských států, stále si držíme přístup menší rodinné firmy. Zákazníkům vysvětlujeme klady i zápory modulárních dřevostaveb, platí u nás podání ruky a rozumné i férové jednání. Snažíme se všem našim zákazníkům dobře poradit a nabídnout jim přesně takovou modulární dřevostavbu, která odpovídá jejich potřebám.

Naše modulové domy vyrábějí pouze „zlaté české ručičky“ z jižní Moravy.

 

Poslechněte si, jak jsme vznikli a proč nás to baví:

 


Lukáš

Lukáš je vedoucí výroby a jeho největší předností je posedlost pro správně provedený technický detail. Vede celou výrobu a má na starosti všechny technické náležitosti od objednání materiálu až po hladký průběh předání RD u nás ve výrobě.

Není jednoduché přepínat mezi různými zakázkami, a to ve velmi krátkém čase, proto je tato pozice vhodná pouze pro schopného člověka, kterým Lukáš bezpochyby je.

Ve firmě pracuje i se svojí manželkou, která je jeho pravá ruka, a kromě fakturace a administrativních povinností s Lukášem funguje jako jeho přípravářka staveb.Radek

Základní stavební kámen celé firmy a také vedoucí našich interních odborů. Když člověk pozoruje Radka při práci, má někdy pocit, že pracuje za dva, někdy do konce za tři. Radek za svoji profesní kariéru vyrobil a namontoval přes dvě stě dřevostaveb a jeho praxe a zkušenosti z něj dělají opravdového profesionála.

S Radkem se setkáte vždy u montáže Vašeho RD a jeho přítomnost na stavbě dodává klid na duši jak majitelům, tak celému výrobnímu kolektivu.Lukáš

Absolutně spolehlivá a pracovitá včelka, která tesařské řemeslo ovládá levou zadní. Jeho preciznost a kvalita odvedené práce je vždy zárukou perfektního provedení. Lukáš je opravdový dříč a pro naši firmu je doslova nepostradatelný.

S Lukášem se setkáte jak při montáži Vašeho RD, tak ve výrobě, kde má na starosti vždy ty nejsložitější detaily jako je výroba pergol, teras, schodů, či štítů, pokud realizujeme RD se sedlovou střechou.Petr

Je málo našich kolegů, kteří jsou naštvaní, když nepracují. Přesně takový však Petr je. Žádné prostoje, hlavně ať má práce spád a je co nejdříve, ale především kvalitně hotová. Do naší firmy zapadl ihned jak přišel a dokonce se stal oblíbencem celého kolektivu. Výsledky jeho práce snesou ty nejpřísnější měřítka.

S Petrem se setkáte jak při montáži Vašeho RD, tak ve výrobě, kde má na starosti řezání KVH na zkracovací pile a poté i výrobu panelů. Cizí mu není ani čtení ve výkresech a jejich perfektní kontrola.Roman

Mladý ambiciózní kolega, který se ve volném čase zabývá vařením piva a prací ve svém vinohradu je u nás specialistou především na venkovní dřevěné obklady a exteriérové obklady pomocí James Hardie panelů.

Roman perfektně rozumí výkresům, které si je schopen i případně sám nakreslit. Nad prací přemýšlí a vždy hledá to nejestetičtější řešení, tak aby se výsledný detail našim klientům líbil.

S Romanem se většinou setkáte při montáži Vašeho RD, kde má na starosti dokončovací práce a montáž venkovních obkladů.

Poctivý a uctivý přístup ke každému zákazníkovi

Společnost Eko modular si zakládá na poctivém přístupu ke každému zákazníkovi. Našim zákazníkům trpělivě nasloucháme, předáváme jim naše odborné znalosti a pomáháme zorientovat se v oblasti modulárních dřevostaveb. Čestnost, poctivost a úcta k zákazníkům jsou naše klíčové hodnoty, na kterých stavíme po celou dobu existence naší firmy. Dovedeme dobře poradit, vysvětlit všechny varianty a chceme, aby se s námi zákazníkům i našim partnerům dobře obchodovalo.

Respekt k práci každého zaměstnance

Snažíme se být důvěryhodným a spolehlivým zaměstnavatelem v regionu. Stavíme na velké soudržnosti, trvalém zlepšování, vzájemném respektu a kontinuálním vzdělávání všech našich zaměstnanců. Díky nim dlouhodobě určujeme vývoj a směřování odvětví modulárních dřevostaveb u nás i ve střední Evropě.

Na co sáhneme, to pozlatíme

Ručíme za perfektní kvalitu našich domů a jejich zpracování do nejmenšího detailu. Standardy konkurenčních firem jsou pro nás nedostačující, proto neustále inovujeme materiály, vyvíjíme vlastní stroje a aplikujeme nové technologie. Investujeme nejen do materiální základny, ale především do našich lidí. Naši zaměstnanci se neustále vzdělávají, rozvíjejí svoje znalosti a zkušenosti. Vždy se můžeme spolehnout na jejich kvalifikaci, zodpovědnost a slušnost.

Gabriela a Vojtěch Juřenčákovi

Nevšední příběh velkých snů i velké lásky

Vojta je podnikatel od přírody

Vojtěch má řemeslo i podnikavého ducha takřka v krvi. Jeho tatínek totiž pocházel z 10 dětí a každé z nich se živilo jako zručný řemeslník. On však snil o dráze fotbalisty, jenže si v 17 letech na fotbalové akademii s kamarádem spočítali, že opravdu nejsou hráči pro Spartu ani pro Chelsea a právě tam leží prapůvod jeho podnikání.

S kamarády prodávali ještě na internátě vybavení a pomůcky pro fotbalisty a po maturitě si pronajali byt, kde zkoušeli všechno možné: multilevel marketing, umělecké věci, cenné papíry, obchod se zlatem i výrobu popcornu. S každým nevydařeným projektem si uvědomoval, že problém nebude v produktu, ale v nich. A tak opustil mládežnický byznys a chvíli se věnoval gastronomii. Osudovým milníkem byla jeho návštěva bratrance, jehož kamarád sháněl obchodníka na prodej mobilních domů. Tehdy poprvé přičichl k modulárním dřevostavbám.

Gabča si odmalička kreslila domy

Už jako malá holčička Gabriela věděla, že bude jednou chodit po firmě v montérkách a stavět domy. Od dětských kreseb domečků přešla plynule na střední stavební průmyslovku a na vysoké pokračovala se specializovanou nástavbou přímo pro dřevostavby a pasivní domy. Hned po škole pronikla do oboru a pracovala ve firmě, která vyráběla modulární dřevostavby pro koncové klienty. Do jejich partnerské společnosti nastoupil Vojta jako obchodní zástupce. A slovo dalo slovo.

Založení společné firmy

Po roce spolupráce přešel Vojta přímo pod firmu, ve které pracovala i Gabriela, a začal tam řídit obchod a marketing. Oba toužili po vysoké kvalitě zpracování a zároveň se chtěli profilovat čistě na modulární dřevostavby montované v bezpečném a suchém prostředí výrobní haly. Kdyby Gabča nepotkala Vojtu, nikdy by ji nenapadlo z původní firmy odejít a začít podnikat. Ovšem jeho podnikatelský duch se zkrátka nedal zapřít, a tak v únoru 2018 založili společnost Eko modular. Najeli na trend nového typu bydlení, který má tu největší kulminaci teprve před sebou, a zároveň navázali kontakty a obchodní přátelství na Slovensku a Maďarsku, takže se firma stabilně rozkročila po pořádném kusu střední Evropy.

Bez jediné koruny kupují areál za 14 milionů

Začátky společného podnikání popisují jako nesmírně vzrušující. Ani jeden totiž neměl našetřené finance a chtěli se osamostatnit z běžné zaměstnanecké mzdy. Přibližně 10 měsíců hledali vhodný výrobní areál na jižní Moravě. Chtěli se usídlit někde v oblasti od Mikulova po Blansko, protože si zdejší kraj zamilovali. Navíc hleděli především na rozsah pozemku pro výrobní halu – při prefabrikaci vyžaduje modulární dřevostavba prostor na výšku alespoň 7 metrů. Správně také tušili, že se jim začne dařit a budou se potřebovat v daném areálu rozrůstat.

Nejšílenější úvěr banky v její historii schvalování

Do roka si měli koupit areál za 14 milionů, na jehož rekonstrukci si potřebovali vzít 3 miliony půjčku, další 1 milion potřebovali na materiál. Zastupující právník Vojtovi důrazně doporučoval, aby smlouvu o pronájmu a smlouvu o budoucí koupi rozhodně nepodepisoval – bál se totiž, že by i investice 4 milionů mohla přijít vniveč. Šestadvacetiletý Vojta na jeho rady nedal, našel první zaměstnance a pustil se do toho. Gabča mezitím připravila osmdesátistránkový manuál pro úvěr – když ho podepisovali, sděloval jim bankovní úředník šeptem, že je to 3. nejšílenější úvěr, který banka kdy podepsala, ale že zkrátka risk oddělení v České spořitelně přesvědčili.

Úvěr splatili měsíc předem a od té doby jen rostou a kvetou

Měsíc před termínem splatili na základě úvěru požadovanou částku na výrobní areál a s jeho původním majitelem se stali přáteli a v současné době žijí ve stejné vesničce. Práci si rozdělili tak, že si nelezou do zelí – Gabča je technik, který chodí na firmě v montérkách a má na starosti všechny mužské zaměstnance. Sama o sobě mluví jako o pilném mravenečkovi, který zkrátka hrozně rád pracuje. Vojta se stal tváří firmy, protože má rád styk s lidmi a povídání o bydlení. Věnuje se především marketingu a obchodu, což mu dokonale sedí. A jak jejich příběh pokračuje? 10 pracovníků ve výrobě doplňuje 5 zaměstnanců v kancelářích a v současné době zaškolují nové a nové pracovníky. A protože Vojta si zakládá na tom, že dobrou firmu člověk pozná hlavně až podle záručního a reklamačního servisu a podle toho, jak se stará ve chvíli, kdy už zákazník ve svém domě bydlí, stávají se pro své klienty opravdovými partnery a kamarády. V příštích letech se určitě objeví ve Forbesu ve 100 úspěšných rodinných firmách. 🙂 Počkat, rodinných?

Od nesympatií k velké lásce

Oba se přiznávají, že si jako žena a muž nikdy nic moc neříkali. Při založení firmy a všech peripetiích se dokonce nesnášeli a občas se opravdu nemohli vystát. Prošli spolu ale opravdu dlouhou cestou, při které se pozná charakter člověka. I když se nejdřív neměli moc rádi, firemní partnerství je čím dál víc spojovalo. Z obchodních partnerů se postupně stali kamarády, kteří si opravdu rozumějí. A kamarádství přerostlo ve velkou lásku. Začali spolu chodit. Žít ve vzorové dřevostavbě v areálu firmy (k sobě domů vás tam mimochodem pozvou i dnes, protože modulární dřevostavby zkrátka milují a díky tomu, že v nich žijí, dovedou vychytat jejich poslední mouchy při výrobě). A na začátku letošního roku se také vzali. Od dubna tedy řídí rodinnou firmu Gabriela a Vojtěch Juřenčákovi, novomanželé, výborní kamarádi a zapálení stavaři ze dřeva.

Ze dvou dobrodruhů až k rodinné firmě

Když se konečně vymotali z peripetií spojených s výrobní halou a založením firmy, zjistili, že jim to jde pořádně od ruky. V roce 2022 zaměstnávají 17 lidí a práci dávají dalším 50 spolupracovníkům z okolních firem. Společnost se těší obratu přes 40 milionů korun, své modulární dřevostavby neustále vylepšují a drží jedno prvenství za druhým: vybudovali první modulární školku v ČR jako dřevostavbu, postavili první pasivní modulární dům na patro u nás a jejich stavby mají mimořádné kvality související s udržením tepla, což potvrzují výsledky pravidelného testování. V oblasti modulárních dřevostaveb byli v ČR jedni z prvních pionýrů, a to jim přineslo pozici jedničky na trhu a specialisty, na kterého se obracejí architektonické i projekční kanceláře. V současné době se tedy věnují i vzdělávání v oblasti modulárních dřevostaveb a své expertní know-how předávají na školeních a seminářích odborníkům. Ať už se oblast modulárních dřevostaveb v budoucnu posune jakýmkoli směrem, Juřenčákovi se snaží být vždy ti první, kteří přijdou s novinkami a vyladí je u jejich staveb k dokonalosti.

Za dlouhou dobu na českém trhu jsme našli partnery, na které se můžeme kdykoli spolehnout.

Za dlouhou dobu na českém trhu jsme našli partnery, na které se můžeme kdykoli spolehnout.

Coneco 2018


Coneco 2019

 


TV JOJ Nové bývanie


Grand opening Břeclav


Grand opening Malacky


Česko-maďarské setkání


Dny otevřených dveří


Sraz caravanistů

GRAND OPENING VNOROVY

Konference Bratislava


Česko-maďarská konference


Stavební veletrh Trenčín