Tradiční staveništní, nebo panelová dřevostavba se staví delší dobu a je vystavena vnějším podmínkám, zatímco modulární dřevostavba vzniká ve výrobní hale. Po spojení jednotlivých částí modulů už je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech, a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená přemisťováním domu při převozu. Konstrukce domu je plně přizpůsobena převozu. Statická konstrukce je mnohdy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb stavěná na místě.
Životnost dřevostavby a naší konstrukce je v optimálních podmínkách stejná jako u zděné stavby. Statika modulární dřevostavby je v pohodě vícegenerační. Záruku na konstrukci poskytujeme 30 let. Záruka na vnitřní práce, výrobky a zařízení zabudované uvnitř stavby je 24 měsíců. Záruka na okna je 5 let a dodávané materiály jsou dle záruky dodavatele.
Modulární dřevostavby vyrábíme a dodáváme nejpozději do 6 měsíců od podpisu smlouvy a zaplacení 60 % zálohy.
Ve většině případů je vydání stavebního povolení nutné, nicméně je nevyhnutelné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění mobilní modulární dřevostavby vykládá jinak. Rozhodující faktory jsou mj. velikost stavby, účel stavby, místo realizace a pak především tolerance daného stavebního úřadu. Kontaktujte našeho specialistu, který vám podá přesné informace.
Ano, samozřejmě lze sestavovat různé sestavy do tvaru písmene U, L, T, P, Z a podobně. V České republice můžeme postavit i dvoupodlažní modulární stavbu, na Slovensku až pěti podlažní a umíme i řadu atypických řešení.
Modulární domy se přepravují na nízkoprofilových podvalnících (kamionech). Přepravu zajišťujeme po domluvě s klientem a na dané místo pozemku vždy objednáváme jeřáb z nejbližší možné lokality. Spolupracujeme s dopravci a jeřábníky po celé České a Slovenské republice.
Modulární dřevostavba se samozřejmě přemisťovat dá, ale není pro to vhodná tak, jako třeba ocelové kontejnery. Každé přesunutí z místa na místo vyžaduje velmi odbornou manipulaci. Pokud se hodláte přestěhovat nebo modul přemístit třeba na jinou část pozemku, zavolejte nám a my se o vše profesionálně postaráme.
Moderní dřevostavby se osazují na zemní vruty, což je způsob, s kterým pracujeme my a našim zákazníkům ho výrazně doporučujeme. Současně máte možnost modulární dřevostavbu postavit na betonové patky nebo železobetonové pásy. Jaký typ základů je nejvhodnější pro vaši stavbu vám poradí náš specialista.
Určitě může, zemní vruty dokáží vyřešit sklon svahu až do 30 stupňů. Nejlepší řešení navrhneme v rámci standardní obhlídky pozemku, která je zpoplatněna částkou 3 000 Kč bez DPH a zároveň se přepočítává podle vzdálenosti od výroby.
Připojení na IS si zákazník řeší sám v místě stavby nejlépe s lokálním odborníkem. Poskytujeme odborné rady i informace a každá modulární dřevostavba je dodávána kompletně připravena k napojení na všechny potřebné přípojky.
Certifikovaná modulární dřevostavba splňuje stejné požární normy a předpisy jako stavby z jiných materiálů. Dřevo má dokonce v masivní formě větší požární odolnost než např. ocel.
Správně navržené a realizované dřevostavbě nehrozí v tomto směru žádné nebezpečí. Ohledně plísní v domě platí shodné pravidlo pro všechny stavby – v domě musí být zajištěna výměna vzduchu (kvůli obsahu CO2 a vlhkosti), buď rekuperací nebo větráním okny. Používáme osvědčené samonosné konstrukční systémy z KVH hranolů, tedy masivních konstrukčních profilů průmyslově sušených na relativní vlhkost cca 12 % – při této hodnotě je konstrukce přirozeně chráněna proti napadení dřevokaznými škůdci a plísněmi.
V současnosti technologie postupují mílovými kroky a zhotovit rovnou střechu není tak problematické, jako bylo dřív. Nejedná se pouze o úsporu nákladů samotné ceny domu, ale také o úsporu nákladů na vytápění. Místnosti s rovnými stropy, nemají žádné vytápění zbytečných prostor jako schody a půda. Rovná střecha se dá často využít jako zastíněná terasa nebo můžete zvolit zelenou střechu, na kterou se v České republice čerpají zajímavé dotace.
Ano, samozřejmě. Zastavte se za námi do našeho vzorového domu v Tvrdonicích u Břeclavi, navštívit můžete samozřejmě i náš ukázkový dům v Dunaszigetu v Maďarsku. Rádi vám domluvíme i prohlídku námi zrealizovaného domu, ve kterém už bydlí naši klienti.
Smlouva stanoví dvě zálohy, první ve výši 60 %. První splátka se hradí po podpisu smlouvy. Zbylých 40 % se doplácí po předání modulární dřevostavby ve výrobě a podepsání protokolu o připravenosti na expedici. Výjimkou platebních podmínek může být pouze čerpání formou hypotečního úvěru.
V ceně není započítaná montáž domu, základy, doprava, ani jeřáb, který bude modulární dřevostavbu usazovat. Všechny tyto položky se počítají individuálně podle typu stavby. Stejně tak v ceně domu není případná studie RD, ani projektová dokumentace pro stavební povolení. Pro jejich ceny nás neváhejte kontaktovat.
Ano, hypotéka je standardní způsobem financování našich modulárních dřevostaveb. Pro jednání s bankou jsme vám vždy k dispozici, stejně jako naši nasmlouvaní finanční poradci. Zavolejte nám, nebo si s námi domluvte schůzku.
Ano, jsme schopni vyhovět jakékoliv vaší představě. Inspirujte se v sekci atypických projektů.
Ano, rádi vám s tím pomůžeme. V České i Slovenské republice spolupracujeme s externími projektanty, které vám rádi doporučíme. Vyřízení stavebního povolení kalkulujeme individuálně, rámcově se pohybuje mezi 150-200 tisíci Kč podle rozsahu a složitosti projektu.
Ano, dokázali. Nicméně s ohledem na naše výrobní kapacity a přesně nastavené technologické postupy takové zakázky realizujeme jen v ojedinělých případech a maximálně kousek od naší výroby. Všechny naše modulární domy se vyrábí v naší výrobní hale a tím zaručujeme dodržení termínů a kvality. Na váš konkrétní projekt se ale rádi podíváme. Pošlete nám specifikaci nebo nám zavolejte, vše probereme a třeba se domluvíme.
Stejně jako u mnoha jiných produktů i o ceně dřevostaveb rozhoduje kvalita. Pokud si vybíráte realizační firmu, měli byste si důkladně projít standard její dodávky a podívat se, co je a co není zahrnuto v ceně. I to vám možná osvětlí rozdílné ceny různých společností. Druhou záležitostí je porovnání kvality materiálu, ze kterého se modulární dřevostavby vyrábí. Rádi vám představíme náš standard kvality a vysvětlíme, proč to nechceme a nemůžeme dělat levněji.
Používáme stejně kvalitní materiály jako při jiné výstavbě, dbáme na technologický postup, dohlížíme na celý proces a tvoříme prvotřídní kvalitu. Tím že vyrábíme v suchu výrobní haly, je to jeden z důvodů, proč jsme schopni pohlídát každý detail.
Ano, je. Pevná cena modulárního domu patří k jeho nesporným výhodám. U klasické zděné stavby, nebo dřevostavby stavěné na místě pozemku se rozpočet velmi často navyšuje v průběhu celé realizace. Nezřídka se stává, že konečná cena je daleko vyšší, než jakou stavební firma deklarovala před podpisem smlouvy. Taková situace u modulárního domu nehrozí.
Naše výrobní hala sídlí na adrese Rybáře 39/25, Tvrdonice. Do výroby vás rádi pozveme – na vlastní oči si můžete prohlédnout celý proces výroby modulového domu a zeptat se na vše, co potřebujete vědět. Vedle výrobní haly navíc stojí náš vzorový dům i showroom, takže si můžete prohlédnout i hotovou realizaci.
Naše klienty výrobou rádi provádíme, ale abychom se vám mohli dostatečně věnovat, potřebujeme se na termínu domluvit předem. Ozvěte se vám a domluvíme si konkrétní termín.
Ano, jelikož stavíme i pasivní stavby, můžete o tuto dotaci žádat. Našim klientům poskytujeme maximální servis, proto vám velmi rádi celou žádost vyřídíme. Aby dům splňoval všechny potřebné parametry, je třeba, aby byl dostatečně velký a správně situovaný na pozemku ke světovým stranám. Obojí samozřejmě pohlídáme a na vše potřebné upozorníme.
Modulové domy nepronajímáme. Pokud ale nemáte našetřeno na nový dům, obraťte se na nás a pomůžeme vám s financováním například pomocí hypotečního úvěru.
Ano, naši zákazníci se na ně ptali tak dlouho, až jsme je začali vyrábět. Máme za sebou i první realizace a jsme opravdu velmi spokojeni. Rádi jsme přání našich zákazníků vyslyšeli a první domy se sedlovou střechou se nám moc líbí.
Připravujeme pro vás řadu fotografií i vizualizací. Obraťte se na nás pro konkrétní cenovou nabídku.
Většinu našich staveb osazujeme na zemní vruty, proto je velice důležité, aby voda stékající rýnou ze střechy nebyla přímo namířena pod zemní vrut. Každý svod by měl být odveden minimálně 1,5 metru od zemních vrutů. Ihned po realizaci byste tedy měli zajistit alespoň dočasné prodloužení dešťového svodu minimálně o 1,5 metru od zemního vrutu a k tomu potřebné od drenážování.
Kolem zemních vrutů se nic kopat nesmí. Doporučujeme vám kopat minimálně 2 metry od každého ze zemních vrutů. Pokud potřebujete poradit s konkrétní úpravou realizace, ozvěte se nám.
Rekuperace je podle našeho názoru jedna z nejlepších vychytávek pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb. Zajišťuje získávání tepla, přičemž přiváděný čerstvý vzduch vstupuje skrz rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnického zařízení. Z druhé strany následně odchází teplý odpadní vzduch z místnosti. Takové větrání slouží k výměně vydýchaného vzduchu za čerstvý, což má výborný dopad na vaši koncentraci, efektivitu práce i zdraví. Díky rekuperačnímu větrání budete mít v domě neustále čerstvý a kvalitní vzduch, sníží se celková vlhkost prostor a omezí se ztráty tepla při větrání okny.
Rozhodně ano. Zelená střecha funguje v létě jako klimatizace a v zimě představuje velmi účinný radiátor. Od 15.5. 2020 se navíc výrazně navýšila finanční podpora na výstavbu vegetačních neboli zelených střech z programu Nová zelená úsporám. Původní příspěvek na metr čtvereční se z 500 Kč zvýšil na 800 Kč, což už se podle našeho názoru rozhodně vyplatí.
Ano, samozřejmě. V rámci přípravných prací na modulu provádíme na žádost klienta i instalaci nehořlavého prostupu pro krbová kamna. Abychom mohli prostup správně provést, musíme znát konkrétní spotřebič, který bude na kouřový prostup připojen. Připojení spotřebiče musí vždy provádět certifikovaná firma. Při výběru je třeba zvolit krbovou vložku či krbová kamna, která jsou určena pro použití v pasivních domech. Tepelná ztráta celého objektu je velmi nízká, a proto výkon krbové vložky nesmí být vyšší než 3 kW. V opačném případě dochází k přehřívání celého prostoru a vytvoření nekomfortní zóny pro bydlení. Na tuto skutečnost vždy klienta upozorňujeme předem. Podle našich zkušeností je použití krbu či krbových kamnech v objektech s tak nízkou tepelnou ztrátou neefektivní, dochází k tepelné nepohodě a většinou i k nespokojenosti klienta s daným typem vytápění. Pokud chcete mít pocit pohody u otevřeného ohně, vřele doporučujeme krb na biolíh.
Věšení těžkého nábytku, kuchyňské linky nebo dvoumetrové televize na stěny není žádná věda. Měli byste vědět, že váš dům je z vnitřní strany kompletně opláštěn sádrovláknitou deskou, která je v celé své ploše nosná. S věšením nábytku tedy není žádný problém. Je třeba dodržet pouze jedinou zásadu – tloušťka instalační předstěny musí být 50 mm od vnitřní stěny. Proto prosím používejte rozpěrné hmoždinky (nejlépe kovové) určené pro montáž do sádrovláknité desky s délkou maximálně zmíněných 50 mm, aby nebyla porušena parozábrana, a tím i vzduchotěsná obálka, která chrání konstrukci vašeho domu. Jedna taková hmoždinka má nosnost 80 kg bodově. Pokud si s kotvením nebudete vědět rady, obraťte se na nás, rádi vám poradíme.
Studie vzniká po naší společné schůzce, kde nám sdělíte všechny vaše potřeby a přání. Naše projektantka následně zkreslí nebo upraví náš katalogový půdorys vašeho vysněného domu. Po vašem odsouhlasení dokreslí řez, pohledy, situační umístění na pozemku a sepíše základní průvodní technickou zprávu a studie je hotová. Cena takové studie RD stojí 15 000 Kč bez DPH.