Za modulární i zděný dům zaplatí zákazníci v současnosti zhruba stejně. Stejné ovšem nebudou vícenáklady – u modulárního domu je cena pevná a konečná, avšak u klasického domu přicházejí různé vícenáklady a vícepráce prakticky každodenně. Kromě peněženky šetří stavba modulárního domu starosti i čas, což jsou neméně cenné komodity jako peníze.

Pevná cena bez více nákladů

Cena zděného a modulárního domu je přibližně srovnatelná. Stavíte-li s dobrou a spolehlivou stavební firmou, bude se kalkulace stavby pohybovat zhruba ve stejných cifrách jako u zděného domu. Výrazný rozdíl však nastane při samotné realizaci. Zatímco cena modulárního domu je pevná a jasně daná, u zděných staveb často přicházejí vícepráce a vícenáklady. Jejich výše závisí na nejrůznějších problémech, neočekávaných událostech a mnohdy také rozmarech počasí.

Na stavbu nemá vliv počasí, ani lidská nedochvilnost

I po organizační stránce je stavba modulárního domu poměrně snazší – všichni řemeslníci se sejdou ve výrobní hale. Při stavbě zděného domu se mnohdy jednotlivé party nedovedou dobře časově sladit, jindy nepřeje konkrétní realizaci počasí. Vícenáklady se pak vyšplhají do horentních sum ještě dříve, než stojí hrubá stavba.

Ušetříte si starosti a čas

Cenu stavby byste jako zákazníci měli vnímat v širším kontextu. Během stavby totiž potřebujete někde bydlet a platit zároveň náklady na bydlení a stavbu rozhodně není žádná legrace. Díky rychlosti stavby modulárního domu zkrátíte souběh dvou domovů na pouhých pár měsíců, u zděné stavby to mohou být i čtyři roky. A to už jsou v případě městských nájmů vyšší stovky tisíc. Druhou cennou komoditou, kterou při stavbě modulárního domu rozhodně ušetříte, je váš čas. Modulární domy na klíč se staví ve výrobních halách, kam nemusíte jezdit nic kontrolovat nebo sledovat, zda řemeslníci opravdu pracují. Celý provoz si prohlédnete ještě před podpisem smlouvy, a pak už se jen těšíte na nový domov.

Materiály a životnost odpovídají zděnému domu

„Řada zákazníků se o modulární domy zajímá zejména s vidinou, že taková stavba bude levnější než klasická zděná budova. To ovšem není možné. Na materiálu totiž nejde šetřit a práce stojí všude stejně. Modulární domy jsou stavěny z vysoce kvalitních materiálů a jejich životnost je zcela srovnatelná s klasickým zděným domem. Nejedná se tedy o levnější a dražší variantu, ale spíše o jinou filozofii,“ upřesňuje Vojtěch Juřenčák, odborný poradce v oblasti modulárních staveb.

Modulární dům se staví v suchém prostředí výrobní haly a na pozemku vyroste do několika měsíců.

Na kolik modulární dům vyjde?

To záleží především na jeho velikosti. Nejprodávanějšími modulárními domy jsou v současné době praktický jednomodul a dům ve tvaru L s terasou. Řada zákazníků si ovšem nabízená řešení ještě modifikuje a upravuje, např. přidává další moduly podle svých potřeb, proto se cena ještě mění. Modulární domy nabízíme ve variantě na klíč, kdy otevřete dveře a rovnou se můžete jít natáhnout na pohovku, a ve variantě k dokončení, kde si podlahy, vnitřní omítky a další náležitosti zajišťuje zákazník sám.

Oblíbený dvojmodul L

Ve variantě „k dokončení“ vychází na 1 944 558 Kč bez DPH. Jeho cena zahrnuje dva spojené moduly ve tvaru písmene L a krásně uzavřený prostor pro terasu či pergolu. Užitná plocha domu činí 56,4 m2. Pohodové bydlení se hodí pro mladší rodinu nebo samostatný pár. Modulární dům v pasivním či nízkoenergetickém provedení je k nastěhování do pár měsíců.

Realizace oblíbeného dvojmodulu L s terasou.

Poslechněte si náš podcast na toto téma: