Letošní rok začal tak jako všechny jiné, v březnu se ale vše změnilo – a velké změny kolem nás trvají doposud, i když se pomalu začíná zdát, že se začínáme vracet k normálu.

Situace kolem covidu-19 ovlivnila i naše plány – zrušené byly konference, na kterých jsme měli přednášet, ani Dny otevřených dveří jsme nemohli uspořádat v rozsahu, který jsme chtěli. To jsou ale jen drobné nepříjemnosti ve srovnání s tím, co potkalo mnohé z lidí kolem nás. Jsme rádi, že jsme i v náročné době díky vašemu zájmu mohli růst – a těšíme se, že spolu zůstaneme v kontaktu i v roce příštím.

Naše významné okamžiky roku 2020

Rok 2020 pro nás byl rokem mnoha dokončených realizací, z nichž tři vyčnívají. 

  • V srpnu jsme ve Střelicích u Brna předali k užívání první modulární mateřskou školku v Česku, ve které ve čtyřech provázaných modulech získalo 28 předškoláků denní místnost a prostor pro spaní, toalety a umývárnu. Součástí je i zázemí pro personál, šatna, sklad lůžkovin a přípravna jídla. Více píšeme v samostatném článku.
  • Velkou výzvou pro nás byl projekt atypického bydlení pro čtyřčlennou rodinu ve Zlínském kraji. Nové bydlení jsme předali o prázdninách, stavbu jsme zajistili ve všech směrech, včetně projektové dokumentace pro stavební povolení. Podívejte se na fotografie.

Do třetice, v listopadu jsme realizovali výjimečný projekt v Moravskoslezském kraji – velký trojmodul jsme pro klienta opatřili dřevěným obkladem, aby co nejlépe zapadl do krajiny, stavbu na klíč jsme doplnili terasou a pergolou, kompletně jsme vybavili kuchyni. Prohlédněte si fotografie

Co nás čeká v roce 2021?

I příští rok pro nás bude rokem několika výjimečných „poprvé“.

Za všechny uveďme realizaci prvních pasivních modulárních dřevostaveb na patro v Česku. Součástí projektů buderekuperace a zelená střecha, zajistíme dotace z programu Nová zelená úsporám. Obě stavby vám během prvních měsíců roku detailně představíme, a to i formou podcastů, které jsme pro vás začali připravovat už nyní – poslechněte si již dokončené epizody.

V roce 2021 spouštíme i projekt „styčného důstojníka“
Co to znamená? Vše kolem stavby vašeho nového bydlení vyřídíme za vás. Připravíme projektovou dokumentaci a vyřídíme stavební povolení, zajistíme veškeré dostupné dotace (Nová zelená úsporám, dotace na dešťovou vodu…), vyřídíme hypotéku, dodávku interiéru či zelené střechy.