V Trenčíně se od 23. do 25. ledna konal veletrh „Drevodomy pasív, strechy a izolácie“, na kterém se sešly stavební firmy ze Slovenska, České republiky, Německa, Švýcarska a Polska. Na přednáškách se diskutovala důležitá témata spjatá s moderními dřevostavbami, jejich ekonomičností i „zdravými“ vlastnostmi jejich materiálu. Za společnost Eko modular vystoupil jako přednášející Vojtěch Juřenčák.

Na specializovaném stavebním veletrhu se sešly jak stavební firmy, tak výrobci materiálů a technologií pro výstavbu dřevostaveb. Tři dny naplněné přednáškami a diskusemi přinášely především aktuální témata spjatá s dřevostavbami. Na své si přišli letití odborníci, kteří montované dřevostavby realizují desítky let jako například my, zajímavé informace ale získali i návštěvníci, kteří si dřevostavbu chtějí postavit k bydlení nebo pro komerční účely.

Především o výhodách modulových domů mluvil zástupce firmy Juřenčák Vojtěch.

Přednáškami nejvíce rezonovala témata s ohledem na budoucnost, tedy energetická nenáročnost dřevostaveb, ochrana životního prostředí i ekonomická výhodnost samotných staveb. „Osobně mě nejvíce zaujala přednáška o zdravém bydlení v dřevostavbách a dřevu jako materiálu, který je ze zdravotního hlediska výborný. Klasikou jsou přednášky o ekonomické nenáročnosti solárních systémů různého charakteru, protože solární systémy bývají často součástí pasivních domů. Vyzdvihl bych ještě přednášku o tom, jak ušetřit až 20 % nákladů na vytápění jen s využitím automatické termoregulace radiátorů,“ uvádí své zkušenosti z veletrhu Vojtěch Juřenčák, který se ve své přednášce věnoval ekonomickým aspektům modulárních dřevostaveb a vysvětloval, co to vlastně je modulová dřevostavba a proč je tak vyhledávaná a výhodná.

Podle množství uchazečů je vidět že modulové domy a domy do milionu publikum táhnou.

Nedílnou součástí veletrhu byla prezentace jednotlivých vystavovatelů. Návštěvníci se tak mohli zastavit u více než čtyřiceti stavebních či výrobních firem a diskutovat s nimi podrobně své představy o nízkoenergetickém či pasivním bydlení. „Synergie nabídky vystavovatelů s kvalitním základem přednášek je pro mě vždycky o důvod více, proč trenčínský veletrh navštívit,“ uzavírá úspěšnou akci Vojtěch Juřenčák.