Zakládání stavby obvykle znamená spoustu práce, čekání a plánování – před vylitím betonu potřebujete připravit pozemek.

To znamená, že půda nesmí být zmrzlá a práce se nemohou dělat celý rok. Pokud stavíte ve svahu, nastane nejdřív odvážení tun hlíny, než se pozemek srovná. A pak čekáte, až beton vyzraje. Nic pro vás? V tom případě se vám bude líbit, že u modulární výstavby, která se provádí na zemní vruty, tyto limity vůbec neplatí. Navíc snížíte rizika negativních účinků radonu a neohrozí vás vlhkost ze spodní vody.

První věc, kterou oceníte ihned poté, co zakládání na vrutech začne, je nenáročnost. Můžete stavět i na svažitém pozemku, aniž byste se museli před tím pustit do rozsáhlých terénních úprav. Nepotřebujete žádnou těžkou techniku, která dá pozemku „zabrat“.

Jeden den práce a máte hotovo.

Nečekáte na nic a ihned další den může začít montáž domu. Také nejste limitováni ročním obdobím. Navíc tato technologie je díky své jednoduchosti mnohem levnější než betonování – zkrátka dobré nemusí znamenat nutně drahé.  Jak ale obstojí vruty po stránce odolnosti a kvality? Ty, které používá Ekomodular, jsou české výroby, mají všechny potřebné atesty a certifikáty, které dokládají, že náležitě obstojí v tlakové, tahové i boční zátěži.

Výhody vrutů oceníte také při samotném užívání domu– rychlost je lákavá v počátcích výstavby, stejně tak jednoduchost. Ale důležité je zejména to, jak se vám v domě bude bydlet. Tento způsob založení stavby vám pomáhá snížit radonové riziko – to je na našem území velmi časté. Protože se stavba nedotýká přímo země, radon odvětrá do prostoru a nedostane se s domem vůbec do kontaktu. Stejně tak jste chráněni před tlakovou spodní vodou a nemusíte instalovat hydroizolace. Dalším příjemným faktem je, že nemusíte řešit kritické detaily, mimořádně náročné na precizní provedení – zejména tepelné mosty u betonového základu.

Právě u řešení tepelných mostů a izolací je u zděné stavby potřeba dodržet náležitě technologické postupy a velmi pečlivě kontrolovat místa, kde často vznikají chyby. Bohužel bez pečlivé kontroly stavebního dozoru je často objevíte až při užívání domu a odstranění je složité. Modulární výstavba na vrutech vám poskytne jistotu, že vám tyto problémy v budoucnu nehrozí.