Dotazy na interiér patří k nejčastějším – není divu, právě interiér rozhoduje o tom, jak se nám bydlí a jak se v novém domě cítíte. Do nového newsletteru jsme vybrali ty, které se opakují nejvíce.

Jaké jsou možnosti zákazníka při plánování interiéru?
V zásadě jsou dva hlavní přístupy. V prvním případě si zákazník dotvoří hrubou stavbu takříkajíc „po vlastní ose“ (i tady ale potřebujeme například vědět, jak bude mít umístěné spotřebiče v kuchyni kvůli vývodům), ve druhém zajišťujeme výrobu a instalaci nábytku my – podle přání a výběru zákazníka.

Jak probíhá volba interiéru při stavbě na klíč?
Úzce spolupracujeme s designéry ze studia Decons, kteří se bytovému designu věnují víc než 25 let. Na jejich práci jsou roky praxe znát, interiéry, které pro naše klienty připravují, jsou nápadité a praktické zároveň. Bydlet v nich je opravdu radost. Při návrzích interiéru a dodávkách kuchyní a nábytku spolupracujeme také s firmami Oresi a Ikea, jejich produkty pro vás zajistíme za výhodnou cenu.

Na interiéru pracujeme zároveň s výrobou modulu a zákazníkovi se moduly na pozemku instalují již kompletně vybavené daným nábytkem. Vždy máte možnost nechat si vybavit dům plně na klíč, můžete si ale  interiér také částečně zařídit ve vlastní režii. Časté je, že si od nás zákazníci nechají vyrobit na míru kuchyni a ostatní nábytek a vybavení si zajistí sami.

Interiér v modulové stavbě. Jsou nějaká zásadní omezení?
V zásadě nikoli, vždy je pouze nutné myslet na to, že u opravdu těžkých součástí interiéru (typicky kuchyně z masivu nebo trezor) může být potřeba využít tzv. výdřevu nebo speciální hmoždinky s velkým bodovým zatížením. Běžných kuchyňských linek se nicméně toto omezení netýká.

Chci krb. Je možné ho v modulové dřevostavbě mít?
Na instalaci krbu či krbových kamen chodí dotazů opravdu hodně – samozřejmě, v našich domech si kouzlo otevřeného ohně můžete užít dle libosti. Samotná instalace přitom začíná už při přípravných pracích na modulu, je bezpodmínečně nutné připravit nehořlavý prostup. Taktéž je nutné vybrat takovou vložku či kamna, která jsou určená pro použití v pasivních domech – tepelné ztráty modulů jsou velmi nízké, výkon vložky nesmí být větší než 3 kW.

Máte další dotazy k interiéru nebo k modulovým stavbám obecně? Kontakty na nás najdete na této stránce.