Tiny house je trendem poslední doby, který se vyznačuje stavbou a obýváním velmi malých domů. Tyto domy mají obvykle méně než 40 metrů čtverečních a mohou být postaveny z různých materiálů, včetně dřeva, kovu, či betonu. 

Mnoho lidí se rozhoduje pro tento typ bydlení z různých důvodů, jako je minimalismus, udržitelnost a finanční nezávislost.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé rozhodují pro tiny house, je minimalismus. Když se člověk rozhodne bydlet v malém domě, musí se naučit minimalizovat své vlastnictví, aby se vešlo do omezeného prostoru. To může vést ke zjednodušení života a k většímu pocitu spokojenosti.

Dalším důvodem pro stavbu tiny house je udržitelnost. Tyto malé domy obvykle spotřebují méně energie a vody než běžné domy, což vede k menšímu množství odpadu a menší ekologické stopě. Navíc mnoho majitelů tiny house se rozhoduje pro instalaci solárních panelů nebo využívání dešťové vody, což dále snižuje spotřebu energie a vody.

Finanční nezávislost je dalším důvodem, proč se lidé rozhodují pro tyto domy.

Je důležité také říct, že jsou obvykle levnější než běžné domy a mohou být tedy postaveny za mnohem méně peněz. 

Pojem tiny house je v poslední době velmi populární a tedy pokud hledáte alternativní způsob bydlení, může být stavba tiny house tou správnou volbou pro vás.

Podívejte se na ty naše, které Vám můžeme dodat na míru pomocí výstavby našich modulárních dřevostaveb.