1. Jak se liší modulární dřevostavba od klasické dřevostavby?

Tradiční staveništní, nebo panelová dřevostavba se staví delší dobu a je vystavena vnějším podmínkám, zatímco modulární dřevostavba vzniká ve výrobní hale. Po spojení jednotlivých částí domu už je dům k nerozeznání od klasické dřevostavby. Spoje domu jsou konstrukčně silnější než konstrukce v jiných bodech, a tak v budoucnu nehrozí žádná vada způsobená přemisťováním domu při převozu. Konstrukce domu je plně přizpůsobena převozu. Statická konstrukce je mnohdy silnější než drtivá většina klasických dřevostaveb stavěná na místě.

 1. Jakou životnost má modulární dřevostavba a jaké záruky na ni poskytujete?

Životnost dřevostavby a naší konstrukce je podobná jako u zděných staveb. Statika modulární dřevostavby je více než dvou generační. Záruka na konstrukci poskytujeme 30 let. Záruka na vnitřní práce a zařízení jsou 2 roky. Záruka na okna je 5 let a na dodávané materiály jsou dle záruky dodavatele.

 1. Jaká je dodací lhůta modulární dřevostavby?

Modulární dřevostavby vyrábíme a dodáváme vždy do 6 – 8 měsíců od podpisu smlouvy a zaplacení 60% zálohy.

 1. Je k modulární dřevostavbě potřeba stavební povolení?

Ve většině případů je vydání stavebního povolení nutné, nicméně je nevyhnutelné záměr projednat s místně příslušným stavebním úřadem. Naše zkušenosti ukazují, že každý stavební úřad si problematiku možnosti umístění mobilní modulární dřevostavby vykládá jinak. Rozhodující faktory jsou mj. velikost stavby, účel stavby, místo realizace a pak především tolerance daného stavebního úřadu. Kontaktujte našeho specialistu, který vám podá přesné informace.

 1. Je možné Vaše modulární dřevostavby různě napojovat a nastavovat do výšky?

Ano, samozřejmě lze sestavovat různé sestavy do tvaru písmene U, L, T, P, Z a podobně. V České republice můžeme postavit i dvoupodlažní modulární stavbu, na Slovensku až pěti podlažní a umíme i řadu atypických řešení.

 1. Jak se přepravují a osazují modulární dřevostavby?

Modulární domy se přepravují na nízkoprofilových podvalnících (kamionech). Přepravu vždy zajišťujeme po domluvě s klientem a na dané místo pozemku vždy objednáváme nejbližší možnou jeřábnickou společnost. Spolupracujeme s dopravci a jeřábníky po celé české a slovenské republice.

 1. Jak často se může modulární dřevostavba přemisťovat?

Modulární dřevostavba se samozřejmě přemisťovat dá, ale není pro to vhodná tak, jako třeba ocelové kontejnery. Každé přesunutí z místa na místo vyžaduje velmi odbornou manipulaci. Pokud se hodláte přestěhovat nebo modul přemístit třeba na jinou část pozemku, zavolejte nám a my se o vše profesionálně postaráme.

 1. Na jaké základy se modulární dřevostavba staví?

Moderní dřevostavby se osazují na zemní vruty, což je způsob, s kterým pracujeme my a našim zákazníkům ho výrazně doporučujeme. Současně máte možnost modulární dřevostavbu postavit na betonové patky nebo železobetonové pásy. Jaký typ základů je nejvhodnější pro vaši stavbu vám poradí náš specialista.

 1. Může stát modulární dřevostavba i ve svahu?

Určitě může, zemní vruty dokáží vyřešit sklon svahu až do 30 stupňů. Nejlepší řešení navrhneme v rámci standardní obhlídky pozemku, která je hrazená poplatkem 2 500 Kč bez DPH.

 1. Kdo a jak se řeší připojení modulární dřevostavby na IS?

Připojení na IS si zákazník řeší sám v místě stavby s místním odborníkem. Poskytujeme odborné rady i informace a každá modulární dřevostavba je dodávána kompletně připravena k napojení na všechny potřebné přípojky.

 1. Je modulární dřevostavba náchylná k požáru?

Certifikovaná modulární dřevostavba splňuje stejné požární normy a předpisy, jako stavby z jiných materiálů. Dřevo má dokonce v masivní formě větší požární odolnost než např. ocel.

 1. Mohou modulární dřevostavbu napadnout škůdci, nebo plísně?

Správně navržené a realizované dřevostavbě nehrozí v tomto směru žádné nebezpečí. Ohledně plísní v domě platí shodné pravidlo pro všechny stavby – v domě musí být zajištěna výměna vzduchu (kvůli obsahu CO2 a vlhkosti), buď rekuperací, nebo větráním okny. Používáme osvědčené samonosné konstrukční systémy z KVH hranolů, tedy masivních konstrukčních profilů průmyslově sušených na relativní vlhkost cca 12% – při této hodnotě je konstrukce přirozeně chráněna proti napadení dřevokaznými škůdci a plísněmi.

 1. Proč používáte primárně ploché střechy?

V současnosti technologie postupuje mílovými kroky a zhotovit rovnou střechu není tak problematické, jako bylo dřív. Nejedná se pouze o úsporu nákladů samotné ceny domu, ale také o úsporu nákladů na vytápění. Místnosti s rovnými stropy, nemají žádné vytápění zbytečných prostor jako schody a půda. Rovná střecha se dá často využít jako zastíněná terasa, nebo můžete zvolit zelenou střechu, na kterou se v České republice čerpají zajímavé dotace.

 1. Je možná prohlídka vzorové modulární dřevostavby?

Ano, samozřejmě. Zastavte se za námi do našeho vzorového domu v Tvrdonicích u Břeclavi, navštívit můžete samozřejmě i náš ukázkový dům v Dunaszigetu v Maďarsku. Rádi vám domluvíme i prohlídku námi zrealizovaného domu, ve kterém už bydlí naši klienti.

 1. Jaké jsou platební podmínky při pořízení modulární dřevostavby?

Smlouva stanoví dvě zálohy, první ve výši 60 %. První splátka se hradí po podpisu smlouvy. Zbylých 40 % se doplácí po předání modulární dřevostavby ve výrobě a podepsání protokolu o připravenosti na expedici. Výjimkou platebních podmínek může být pouze čerpání formou hypotečního úvěru.

 1. Co není započítané v ceně modulární dřevostavby, jakkoliv to potřebuji?

V ceně není započítaná montáž domu, základy, doprava, ani jeřáb, který bude modulární dřevostavbu usazovat. Všechny tyto položky se počítají individuálně podle typu stavby. Stejně tak v ceněn domu není případná studie RD, a projektová dokumentace pro stavební povolení. Pro jejich ceny nás neváhejte kontaktovat.

 1. Lze modulární dřevostavbu financovat hypotékou, či úvěrem?

Ano, hypotéka je standardní způsobem financování našich modulárních dřevostaveb. Pro jednání s bankou jsme vám vždy k dispozici, stejně jako naši nasmlouvaní finanční poradci. Zavolejte nám, nebo si s námi domluvte schůzku.

 1. Jaká sazba DPH se vztahuje na Vaši modulární dřevostavbu?
 • Snížená sazba DPH 15 %bude dle § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty uplatněna na rodinné domy určené k trvalému bydlení.
 • Základní sazba DPH 21 %bude uplatněna v ostatních případech (např. pro rekreační objekty).
 1. Vyrábíte dřevostavby na míru a poskytujete i nějaké individuální služby?

Ano, jsme schopni vyhovět jakékoliv vaší představě. Inspirujte se v sekci atypických projektů.

 1. Zajišťujete i kompletně celý projekt na stavební povolení včetně vyřízení?

Ano, jsme schopní Vám s touto službou pomoct. Spolupracujeme po celé české i slovenské republice s externími projektanty, které Vám rádi doporučíme. Vyřízení stavebního povolení na klíč se kalkuluje individuálně, dle příslušného projektu, rámcově se cena pohybuje se mezi 150 000 – 200 000 Kč dle rozsahu a složitosti projektu.

 1. Dokázali byste mi modulární dřevostavbu postavit na místě z panelů?

Ano, dokázali. Nicméně s ohledem na naše výrobní kapacity a přesně nastavené technologické postupy takové zakázky realizujeme pouze v Jihomoravském kraji. Všechny naše modulární domy se vyrábí v naší výrobní hale a tím zaručujeme dodržení termínů a kvality. Na váš konkrétní projekt se ale rádi podíváme. Pošlete nám specifikaci nebo nám zavolejte, vše probereme a třeba se domluvíme.

 1. Proč ceny modulárních dřevostaveb jsou u každé společnosti jiné?

Stejně jako u mnoha jiných produktů i o ceně dřevostaveb rozhoduje kvalita. Pokud si vybíráte realizační firmu, měli byste si důkladně projít standard její dodávky a podívat se, co je a co není zahrnuto v ceně. I to vám možná osvětlí rozdílné ceny různých společností. Druhou záležitostí je porovnání kvality materiálu, ze kterého se modulární dřevostavby vyrábí. Rádi vám představíme náš standard kvality a vysvětlíme, proč to nechceme a nemůžeme dělat levněji.

 1. Proč je cena modulární dřevostavby stejná jako u klasické dřevostavby, či zděného domu?

Je to jednoduché. Používáme stejně kvalitní materiály, jako při jiné výstavbě, dbáme na technologický postup, dohlížíme a tvoříme prvotřídní kvalitu. Celé toto spojení pak jednoznačně tvoří výslednou cenu.

 1. Je cena, která je stanovená ve smlouvě konečná a pevná?

Ano, je. Pevná cena modulárního domu patří k jeho nesporným výhodám. U klasické zděné stavby, nebo dřevostavby stavěné na místě pozemku se rozpočet velmi často navyšuje v průběhu celé realizace. Nezřídka se stává, že konečná cena je daleko vyšší, než jakou stavební firma deklarovala před podpisem smlouvy. Taková situace u modulárního domu nehrozí.

 1. Můžeme navštívit vaši výrobu?

Naše výrobní hala sídlí na adrese Rybáře 25/39, Tvrdonice. Do výroby vás rádi pozveme – na vlastní oči si můžete prohlédnout celý proces výroby modulového domu a zeptat se na vše, co potřebujete vědět. Vedle výrobní haly navíc stojí náš vzorový dům i showroom, takže si můžete prohlédnout i hotovou realizaci. Naše klienty výrobou rádi provádíme, ale abychom se vám mohli dostatečně věnovat, potřebujeme se na termínu domluvit předem. Ozvěte se vám a domluvíme si konkrétní termín.

 1. Vyřizujete dotaci Nová Zelená Úsporám a máme šanci ji získat?

Ano, jelikož stavíme i pasivní stavby, můžete o tuto dotaci žádat. Našim klientům poskytujeme maximální servis, proto vám velmi rádi celou žádost vyřídíme. Aby dům splňoval všechny potřebné parametry, je třeba, aby byl dostatečně velký a správně situovaný na pozemku ke světovým stranám. Obojí samozřejmě pohlídáme a na vše potřebné upozorníme.

 1. Nabízíte domy i do pronájmu?

Modulové domy nepronajímáme. Pokud ale nemáte našetřeno na nový dům, obraťte se na nás a pomůžeme vám s financováním například pomocí hypotečního úvěru.

 1. Realizujete domy i se sedlovou, nebo valbovou střechou?

Ano, naši zákazníci se na ně ptali tak dlouho, až jsme je začali vyrábět. Máme za sebou i první realizace a jsme opravdu velmi spokojeni. Rádi jsme přání našich zákazníků vyslyšeli a první domy se sedlovou střechou se nám moc líbí. Připravujeme pro vás řadu fotografií i vizualizací. Obraťte se na nás pro konkrétní cenovou nabídku.

 1. Jak a kam mají být svedeny okapové rýny a jejich odvod?

Většinu našich staveb osazujeme na zemní vruty, proto je velice důležité, aby voda stékající rýnou ze střechy nebyla přímo namířena pod zemní vrut. Každý svod by měl být odveden minimálně 1,5 metru od zemních vrutů. Ihned po realizaci byste tedy měli zajistit alespoň dočasné prodloužení dešťového svodu minimálně o 1,5 metru od zemního vrutu a k tomu potřebné od drenážování.

 1. Jak daleko od zemního vrutu můžeme něco vykopat?

Kolem zemních vrutů se nic kopat nesmí. Doporučujeme vám kopat minimálně 2 metry od každého ze zemních vrutů. Pokud potřebujete poradit s konkrétní úpravou realizace, ozvěte se nám.

 1. Proč je v našich domech důležitá rekuperace?

Rekuperace je podle našeho názoru jedna z nejlepších vychytávek pasivních a nízkoenergetických dřevostaveb. Zajišťuje získávání tepla, přičemž přiváděný čerstvý vzduch vstupuje skrz rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnického zařízení. Z druhé strany následně odchází teplý odpadní vzduch z místnosti. Takové větrání slouží k výměně vydýchaného vzduchu za čerstvý, což má výborný dopad na vaši koncentraci, efektivitu práce i zdraví. Díky rekuperačnímu větrání budete mít v domě neustále čerstvý a kvalitní vzduch, sníží se celková celková vlhkost prostor a omezí se ztráty tepla při větrání okny.

 1. Kolik stojí zelená střecha? A doporučujete její realizaci?

Rozhodně ano. Zelená střecha funguje v létě jako klimatizace a v zimě představuje velmi účinný radiátor. Od 15. 5. 2020 se navíc výrazně navýšila finanční podpora na výstavbu vegetačních neboli zelených střech z programu Nová zelená úsporám. Původní příspěvek na metr čtvereční se z 500 Kč zvýšil na 800 Kč, což už se podle našeho názoru rozhodně vyplatí.

 1. Kolik stojí zpracovaná studie modulárního domu? A co všechno obsahuje?

Studie vzniká po naší společné schůzce, kde nám sdělíte všechny vaše potřeby a přání. Naše projektantka následně zkreslí nebo upraví náš katalogový půdorys vašeho vysněného domu. Po vašem odsouhlasení dokreslí řez, pohledy, situační umístění na pozemku a sepíše základní průvodní technickou zprávu a studie je hotová. Cena takové studie RD je 15 000 Kč včetně DPH. V případě tvoření studie rodinného domu od některé z našich architektonických kanceláří je cena individuální.