Modulární dřevostavby jsou samy o sobě velmi ekologické, ekonomické a šetrné k přírodě. Stejná je i naše výroba, protože nám nedává smysl vyrábět ekologické domy neekologickým způsobem. I proto jsme se zapojili do programu společnosti EKO-KOM Zodpovědná firma.

Aby nás odpady jednou nezavalily…

Projekt společnosti EKO-KOM Zodpovědná firma se zabývá především zlepšením podmínek třídění odpadů ve firmách a celkovým zvýšením informovanosti v oblasti správného nakládání s odpady. Firmám, které se do projektu zapojily, není lhostejné životní prostředí a třídění odpadů berou jako jeden z důležitých kroků, kterým můžeme přírodě výrazně ulevit.

Občané často třídí lépe než firmy

Podle posledních průzkumů třídí odpad ⅔ domácností v České republice, což považujeme za skvělé. Zapojí-li se do třídění odpadu více firem, zanecháme našim dětem planetu v lepším stavu. Ruku v ruce s tříděním odpadu jde ve firemním prostředí i o to, aby se zbytečně neplýtvalo surovinami, které se dají znovu recyklovat a opakovaně využít. Možná si to neuvědomujeme, ale většina věcí, které denně používáme, je vyrobena z recyklovatelných materiálů – noviny, skleničky, papír nebo PET lahve – pokud vše přijde do správného kontejneru, není důvod, proč by to nemohlo sloužit znovu.

Třídění není raketová věda

Stačí si osvojit pár jednoduchých pravidel, díky kterým se třídění odpadů stane běžnou součástí vašeho života. Firmy, které nehledají výmluvy, mohou pro zaměstnance připravit dobré podmínky pro třídění odpadů a poskytnout jim veškeré informace o třídění a zvýšit celkové povědomí o něm. Zapojením do projektu Zodpovědná firma chceme začít u sebe, pečlivě třídit odpad v celém areálu naší firmy – ať už se jedná o odpad vzniklý ve výrobní části nebo naopak odpad kancelářský, který nemusí skončit v netříděném odpadkovém koši. Věříme, že kdyby podobným způsobem začal třídit odpad každý, byla by naše planeta čistším a krásnějším místem k životu.