V posledních několika týdnech, s tím, jak se zvyšuje zájem o modulové dřevostavby, roste také počet dotazů týkajících se jejich zakládání na zemních vrutech. Zajímá vás jejich stabilita, nutnost betonáže, řešení hydroizolací i rychlost samotné realizace.

Odpovědi na nejčastější otázky jsme shrnuli do několika bodů, které i vás přesvědčí, že „beton je beton“ v případě zakládání modulových dřevostaveb rozhodně neplatí.

  • Žádné náročné výkopové práce, žádné betonování. Vruty se jednoduše a bez použití těžké techniky, která může poškodit pozemek, navrtají do země a jsou ihned připravené k použití. 
  • Snadno vyrovnáte nerovnosti – vruty jsou nastavitelné, rovinu vytvoříte i na nerovném terénu. Bez nutnosti kopání a převážení zeminy z místa na místo.
  • S vruty neřešíte hydroizolaci a radon. Dřevostavba je díky založení na vrutech vždy nad terénem, vlhkost (ani vzlínající) nemá šanci ji ohrozit. Vruty jsou i účinnou ochranou proti radonu – vzduchová kapsa odvětrává prostor pod domem.
  • S vruty máte základy hotové za jeden den. Přitom výrazně levněji než s klasickým betonováním. Dřevostavbu přitom můžete na základy postavit prakticky ihned, nečekáte na „vyzrání betonu“ nebo vhodné roční období – vruty lze instalovat během celého roku.

Říkáte si, že je to všechno až moc jednoduché? Ale ono to jednoduché je. Žádné háčky zakládání modulových dřevostaveb nemá.

Samozřejmě, před samotnou realizací náš výhradní dodavatel technologie zemních vrutů (společnost Chytré základy) provádí tahové testy a test únosnosti půdy, stejně tak je množství vrutů a jejich přesné rozmístění vždy řešen individuálně podle podmínek projektu – základy ze zemních vrutů jsou tak stabilní za všech okolností.

Máte dotaz, který nebyl zodpovězený? Potřebujete se zeptat na něco dalšího? Máte zájem o bydlení v modulových dřevostavbách? Napište nám nebo zavolejte, stačí také jen vyplnit kontaktní údaje a ozveme se vám sami.