Dům od teď až navždy. Taky vás to děsí?

Mít dům znamená v našich představách často závazek. Co když se rozrosteme? Co když budeme chtít podnikat? Co teprve kdybychom se stěhovali za prací? V dnešní době jsou to celkem oprávněné obavy. A představte si, že moderní výstavba toto vše umožní. Ano, včetně toho, že si přestěhujete svůj dům s sebou.

Právě pro nejrůznější životní změny a svobodu ve vašich plánech je optimální modulární výstavba. Je v mnohém podobná klasické dřevostavbě a na pohled je nerozeznáte. Spoje domu jsou konstrukčně daleko silnější a s přemisťováním domu v budoucnu se počítá. Pokud přijdou nové životní změny a příležitosti, otázku domu neřešíte. Stačí najít jen nový pozemek a stavbu nechat přemístit, a to kolikrát chcete.  Kdo se o to postará? Firma Eko modular s.r.o. tento servis zajišťuje – s přemisťováním a změnami v budoucnu se v téhle filozofii bydlení počítá.

Co když vám ale zároveň nebude stačit velikost domu?

S moduly se klidně můžete pustit do stavění, i když nevíte, co budoucnost chystá. Nejmenší moduly jsou velké pro jednu až dvě osoby. Pokud se rozroste vaše rodina, firma, nebo jakékoli další plány, jednoduše si necháte připojit další modul. Volíte si z různých typových půdorysů a stavět moduly lze i do patra. Další nepříjemnou stránkou výstavby bývá vyřizování stavebních povolení. Pro některé z modulárních domů je však nepotřebujete a stačí umístění stavby projednat na stavebním úřadě. Nemusíte tedy čekat, až našetříte, zdědíte nebo se uvážete k velkému úvěru. Začnete prostě s tím, na co máte, a právě tam, kde teď žijete.

Možná si říkáte, jaká je životnost takového modulárního domu – záruku na konstrukci dostanete na třicet let, ale vydrží samozřejmě mnohem déle. Nejstarší dřevostavby v rakouských horách stojí stovky let! Další otázkou často bývá, jestli budete mít na provoz a údržbu. Modulární domy se staví jako nízkoenergetické i pasivní – levnější náklady už mít nemůžete. Stejně tak s údržbou máte minimální starosti, kvalitní a odolné materiály modulu jí mnoho nepotřebují.

Pokud ve vás právě uzrála myšlenka pořídit si vlastní modulární dům a rozhodnete se jej objednat, od předání klíčů vás nyní dělí pouhé čtyři měsíce. To jsou další silné argumenty pro modul, nemyslíte?